Umyvadlová skříňka je spolu s vanou nebo sprchovým koutem dominantou každé koupelny. Vybírejte ji s ohledem na dispozici koupelny a účel využití.

Pryč se starou, přivítejte novou

Pokud vám stará umyvadlová skříňka dosloužila, nezoufejte. Na trhu je dnes velký výběr skříněk v různých dezénech a z různých materiálů.

Nejprve si promyslete, k čemu má skříňka sloužit. Chcete v koupelně skladovat také ručníky, které jsou náročné na prostor? V tom případě vybírejte větší skříňku pod umyvadlo. Nebo pokud to rozměry vaší koupelny dovolí, pořiďte další vysokou koupelnovou skříňku na ručníky.

Malé koupelny potom vyžadují kompaktnější řešení. Některé skříňky se zabudovaným umyvadlem se vyznačují opravdu minimální možnou hloubkou. Jsou tak výborným řešením pro malé koupelny v panelových bytech nebo pro samostatné toalety v rodinných domech.

Dnes už nemusíte volit mezi praktičností a vzhledem. Skříňky pod umyvadlo se vyrábějí v mnoha moderních barevných odstínech a v nepřeberném množství stylů. Obdivujete minimalistický styl? Skříňka v hladkém provedení s vysokým leskem bude pro vás tou pravou volbou. Nebo jste spíš vyznavači přírodního života? Potom sáhněte po umyvadlové skříni z masivu a uzpůsobte tomu i výběr ostatního koupelnového vybavení.

Způsoby instalace umyvadlové skříňky

Můžete zvolit závěsné řešení. Tyto umyvadlové skříňky jsou vysoce moderní a vypadají velmi vkusně. Usnadní vám úklid. Navíc nepřicházejí do přímého kontaktu s vlhkou podlahou, což zvyšuje jejich životnost. Instalace si ovšem vyžaduje větší zásah. Musí být napevno přivrtány do zdi. To může být problémem ve starých domech, panelákových bytech nebo v nájemním bydlení, kde jakýkoliv zásah do zdí musí být konzultován s majitelem.

Samonosné umyvadlové skříňky se vyznačují snazší instalací. Stojí na nožkách nebo na soklu. Při výběru dbejte na to, aby sokl nebo nožky byly z kvalitních voděodolných materiálů a nerozklížily se po prvním kontaktu s mokrou podlahou.