Prohlášení o ochraně osobních údajů

Provozovatel

Web spadá do soukromé skupiny webů jejímž provozovatelem je Daniel Benda.

Jaké informace shromažďujeme

Komentáře

U každého komentáře je možné zadat email a své jméno. Slouží pro případ, že byste chtěli v budoucnu komentář smazat. Uvedený email poslouží k ověření žádosti. Dále je z jednosměrně zašifrovaného řetězce vašeho emailu vygenerován přes službu Gravatar váš profilový obrázek. Skutečný email anebo jméno použít nemusíte. Oba údaje lze použít smyšlené.

Ke každému komentáři je dále ukládána IP adresa návštěvníka a řetězec user-agent (název a verze prohlížeče). Tyto dva údaje se používají k detekci spamu.

Tato data jsou uchovávána po dobu existence komentáře. V momentě kdy je smazán článek ke kterému komentář patří anebo samostatný komentář, tak jsou permanentně smazány z databáze.

Službě Gravatar může být poskytnut anonymní řetězec vytvořený z vaší emailové adresy (nazývaný také hash), díky kterému lze určit jestli tuto službu používáte. Zásady ochrany osobních údajů služby Gravatar jsou k dispozici zde: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vašeho komentáře je váš profilový obrázek viditelný pro veřejnost v kontextu vašeho komentáře.

Cookies

Na stránce se využívají Cookies, což jsou malé soubory, které si ukládá váš prohlížeč. Většinou slouží k uložení individuálního nastavení.

  • PHPSESSID – Pokud vyplníte komentář, zapamatuje si obsah políček jméno, email, web. Slouží k ulehčení dalšího komentování. Komu se chce vše vyplňovat znovu?
  • Commission Junction, LLC
  • Google Analytics – Externí počítadlo návštěvnosti od Google. Zjišťuje informace o vašem prohlížeči, IP adresu a odkud jste na stránku přišli. Slouží k zjištění, který obsah se vám líbí, odkud jste se o webu dozvěděli a také jak bych měl technicky web upravit aby byl pro návštěvníky přívětivější. Po 14 měsících se vše maže a zůstávají jen anonymní souhrnná data.
  • doubleclick.net, rlcdn.com, mookie1.com a další partneři Google – Reklamní systém patřící Google pod službu AdSense. Na základě textu článku anebo vašeho předchozího zájmu (například hledání na Google) vám zobrazuje reklamu. Google se významnou měrou podílí na uhrazení nákladů na provoz webů.

Analytika

Analytika slouží k zjištění toho, co čtete a co vás zajímá. Dále jí využívám k odhalování chyb a detekci bezpečnostních hrozeb.

Na webech se používá buď externí Google Analytics anebo interní SlimStats. U Google Analytic se mažou osobní data jako je IP adresa, prohlížeč nastavené rozlišení apod. Po 14 měsících zůstávají pouze data souhrnná, tedy celková čísla jako je například kolik lidí si přečetlo jednotlivé články. U SlimStats je tato doba nastavena na 30 dní.

S kým sdílíme vaše údaje

Vaše data se s nikým nesdílíme. Pro prodej reklamy se používají vždy pouze data souhrnná (počet přečtení článků, celková návštěvnost atd.).

Zpracovatelé

Zpracovatelé jsou fyzické anebo právnické osoby, které se starají o výše uvedené osobní data.

Technika

Jedná se o hostingové společnosti, kde jsou uložené soubory, databáze a emaily. Všechny tyto společnosti musí mít splňovat nařízení EU 2016/679 General Data Protection Regulation.

  • eBola s.r.o. –  poskytovatel webhostingu

Jak dlouho jsou vaše data uchovávána

  • V případě komentářů po dobu existence komentářů na webu plus až 6 měsíců na externím úložišti v podobě zálohy (než se záloha smaže).
  • U odběru upozornění na nové komentáře je to po dobu existence článku plus až 6 měsíců na externím úložišti v podobě zálohy (než se záloha smaže).
  • U analytik je to 14 měsíců u Googel Analytics

Pro uživatele, kteří se registrují na webu (pokud mají tuto možnost), ukládáme také osobní údaje, které uvádějí ve svém uživatelském profilu. Všichni uživatelé mohou kdykoliv vidět, upravovat nebo smazat své osobní údaje (s výjimkou toho, že nemohou změnit své uživatelské jméno). Tato data jsou zde uložena dokud nezruší svou registraci plus až 6 měsíců na externím úložišti v podobě zálohy (než se záloha smaže).

Jaké máte práva?

Pokud máte na webu ze skupiny účet nebo jste zde přidali komentáře, můžete požádat o obdržení souboru s exportem osobních údajů, které o vás jsou uchovávány (komentáře, přihlášení k odběru a případně profil). Můžete také požádat o odstranění veškerých osobních údajů. Obojí musí být provedeno ověřením pomocí emailu, který se ke komentářům anebo profilu váže. Tato možnost nezahrnuje údaje, které jsme povinni uchovávat z administrativních, právních nebo bezpečnostních důvodů.

Vzhledem k náročnosti této operace to může trvat až 30 dní. Opakované žádosti o export dat mohou být zpoplatněny.

Kontaktní údaje

Oficiálním kontaktem je email info(zavináč)chcikupon.cz. Pouze přes tento email se budou řešit náležitě vaše žádosti a případné dotazy.  Odpověď na email tak může trvat delší dobu. Pokusím se však odpověděl maximálně do 30 dní od doručení emailu.

Závěr

Všechny weby jsou postaveny tak, aby pro jejich provoz bylo potřeba minimum osobních dat, popřípadě žádná.

Toto Prohlášení o ochraně osobních údajů není smlouvou ale prohlášením. Může se kdykoliv podle potřeby změnit. Jakoukoliv změnou však nejsou nijak dotčena vaše práva.

© 2020-2023 Slevovekupony.online | Spiral